K nehodě musel letět vrtulník se záchranáři

Foto ilustrační: Shutterstock

PLÁNICE –  Včera v patnáct hodin a třicet čtyři minut došlo na silnici mezi Plánicí a obcí Vítkovice na Klatovsku došlo k dopravní nehodě, při které se střetly  dva osobní vozy. Z místa bylo hlášeno zranění a zaklínění osob, takže k nehodě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby z Líní.

Řidič narozený v roce 2001 jel s vozidlem Fiat Scudo ve směru od Klatov na Plánici, kdy při průjezdu pravotočivé zatáčky zřejmě vlivem únavy (celá věc je v šetření klatovských policistů) přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Citroën, které řídil řidič narozený v roce 1998. Oba řidiči při dopravní nehodě utrpěli zranění a byli převezeni k lékařskému ošetření, provedené dechové zkoušky byly u obou negativní. Přesnou příčinou dopravní nehody se zabývají, jak již bylo zmíněno klatovští policisté.

„Hasiči museli jednoho z řidičů z vraku vozu vyprostit a zároveň provedli zajištění místa i protipožární opatření. Záchranáři si do péče převzali dva pacienty,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

„Pozemní posádka si do péče převzala dvaadvacetiletého muže s lehčími zraněními, který byl transportován do nemocnice v Klatovech. Leteckou záchrannou službou byl na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín při vědomí transportován pětadvacetiletý muž se středně těžkými zraněními,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnického záchranného sboru Plzeňského kraje Mária Svobodová. Okolnosti nehody na místě šetří policisté, k zaměření a dokumentaci nehody byli povoláni i specialisté z Drony SIT.