Policejní mistrovství psovodů: Dařilo se Olarovi

Zdroj: pxhere.com, free image

PLZEŇ – DOBROTICE – V letošním roce se konal již 29. ročník policejního mistrovství České republiky psovodů s mezinárodní konkurencí. A psovodi se psy Krajského ředitelství Plzeňského kraje si vedli skvěle. Tento rok se soutěžilo v obci Dobrotice a psovodi se svými čtyřnohými parťáky mezi sebou soutěžili po dobu čtyř dnů.

Letošní ročník byl výjimečný, protože kromě policistů z krajských ředitelství se účastnila i Armáda ČR, Celní Správa ČR, Vězeňská služba ČR a Vojenská služba ČR.  O akci informoval policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Kromě těchto hostů byli přizváni i psovodi ze zahraničí, konkrétně z Polska, Rakouska a Slovenska. Pořadatelé tímto vytvořili velké konkurenční prostředí a mistrovství se účastnilo jednačtyřicet psovodů se svými psy. Mistrovství je určeno pro všestranné psy a specialisty s tím, že letošní ročník patřil specialistům na drogy a výbušniny.

Ten další tak bude určen pro všestranné psy, kteří budou soutěžit v odlišných disciplínách. Za zmínku rozhodně stojí fakt, že v roce 2019 zvítězilo družstvo specialistů právě z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Letošní výsledek byl také výborný, protože z třiadvaceti zúčastněných družstev naši psovodi skončili na čtvrtém místě.

Co se týče jednotlivců, tak v kategorii vyhledávání návykových látek, tak policisté z Plzeňského kraje obsadili deváté místo z jednadvaceti soutěžících a v kategorii vyhledávání výbušnin pak skvělé třetí místo z celkem dvaceti účastníků. Tohoto skvělého umístění dosáhl osmiletý pes Olar společně se svým pánem.

Příští rok se uskuteční jubilejní 30. ročník tohoto mistrovství a dle výše zmíněných pravidel by měli soutěžit všestranní psi ve svých disciplínách.