Obviněný je z vazby venku

PLZEŇ –  PLASY – Policisté dosud nevypátrali dva útočníky podezřelé ze srpnového napadení dvou ukrajinských žen na pouti v Plasích na severním Plzeňsku a dál po nich pátrají. Třetího muže Zdeňka H., kterého policie v srpnu obvinila z ublížení na zdraví a z výtržnictví, soud v pátek pustil po měsíci z vazby. Médiím to řekla policejní mluvčí Pavla Burešová

„Na případu vyšetřovatelé stále intenzivně pracují. Policie dál pátrá po dvou podezřelých účastnících incidentu. Propuštění obviněného z vazby na vyšetřování nic nemění,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Burešová. Na propuštění obviněného muže z vazby upozornila plzeňská média. Propuštění rozhodl státní zástupce Dušan Nový a s vysvětlením, že pominul vazební důvod, který stanovil soud, tedy že by mohl Zdeněk H. ovlivňovat svědky. Obviněnému muži hrozí v případě, že ho soud uzná vinným, až pětileté vězení.

Událost se stala v neděli 13. srpna večer na konci víkendové pouti. Policie popis události nezveřejnila, neuvedla ani, že ženy byly z Ukrajiny, ale pouze, že to byly cizinky. Podle neoficiálních informací seděly Ukrajinky ve věku 34 a 44 let na chodníku, když u nich zastavilo auto a řidič se jich zeptal, zda jsou z Ukrajiny. Poté, co mu odpověděly, kousek poodjel, pak se k ženám vrátil a napadl je. Se ženami bylo ještě dvouleté a jedenáctileté dítě. Útočník pak z místa ujel.

Jedna z žen ale policii předala fotku jeho vozu včetně poznávací značky a zároveň muže popsala. Obviněný muž vše ale líčí jinak. Je provozovatelem pouťových atrakcí a podle médií tvrdí, že konflikt vyvolaly opilé ukrajinské ženy, které muži překážely, když chtěl skládat pouťovou atrakci.