Řidičku transportoval vrtulník do nemocnice

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

 

VIDICE – V sobotu v 16 hodin 52 minut došlo na silnici číslo 200 za obcí Vidice na Domažlicku k velmi závažné dopravní nehodě. Z místa bylo hlášeno zaklínění a zřejmě i vážné zranění ženy v převráceném voze, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník Lékařské záchranné služby Plzeňského kraje z letiště v Líních u Plzně.

„Profesionální i dobrovolní hasiči, kteří zde zasahovali, zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Podle velícího důstojníka hasičů nebylo nutné k vyproštění řidičky použít hydraulické zařízení. Poté si řidičku převzali letečtí záchranáři,“ sdělil nám mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

„Ženu narozenou v roce 1959, která utrpěla středně těžké zranění, jsme letecky transportovali na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Podle vyjádření Policie ČR na sociálních sítích došlo k dopravní nehodě tak, že řidička narozená v roce 1959 a jedoucí s vozem značky Renault Megane ve směru od Olešné na Vidice dostala v pravotočivé zatáčce na mokré vozovce smyk, vyjela mimo vozovku a havarovala v pravém příkopu. Dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu měla řidička negativní.