Vlivného starostu a podnikatele má na svědomí jeho bývalá manželka

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – TACHOV – Policisté obvinili dva muže a ženu. Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby. Dne 4. října 2023 byl na lesní cestě u obce Benešovice u Stříbra nalezen ohořelý osobní automobil, ve kterém se v zavazadlovém prostoru nacházelo ohořelé torzo těla. Případ si převzali krajští kriminalisté. O případu informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Mrtvého se podařilo ztotožnit, jednalo se o jednapadesátiletého muže – známého a vlivného podnikatele, který byl napojen na řadu krajských zakázek. Zároveň byl starostou obce Myslinka na okrese Plzeň– sever.

Zmíněný starosta od předchozího dne po pracovní cestě do Prahy o sobě nepodal žádnou zprávu a nevrátil se do místa svého bydliště a po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Plzeňští kriminalisté s pražskými kolegy vyhodnocovali podání vysvětlení osob, kamerové záznamy, veškeré dostupné informace a zajištěné stopy. Prověřováním se jim podařilo ustanovit podezřelé. Dva muže a jednu ženu dne 18. října 2023 zadržela pražská zásahová jednotka v Praze a v Kralupech nad Vltavou.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetileté ženy (bývalé manželky starosty), třiačtyřicetiletého muže a jednatřicetiletého muže, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Toho se měli dopustit tím, že po předchozí společné domluvě poškozeného vylákali do bytu v Praze, kde ho brutálně napadli a způsobili mu zranění, v důsledku kterých na místě zemřel. Tělo poté naložili do osobního automobilu, se kterým odjeli do lesního porostu na Tachovsku, kde vozidlo i s tělem zapálili. Motivem činu mělo být získání finančního profitu z následného dědictví po poškozeném. Spolu se spisovým materiálem kriminalisté státnímu zástupci podali i podněty k podání návrhů na vzetí obviněných do vazby.

Policejní eskorta dnes předvedla bývalou manželku zavražděného starosty a podnikatele M. H. narozenou v roce 1983 a její dva komplice D. P. narozeného v roce 1979 a M. Š. narozeného v roce 1992 před soud v Tachově a po více než tříhodinovém jednání soud rozhodl o jejich vzetí do vazby.