Nemocnice eviduje zvýšený zájem o očkování proti koronaviru

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Očkovací centrum Fakultní nemocnice Plzeň denně naočkuje více než 100 zájemců. O očkování proti covid-19 novou modifikovanou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5 od výrobce Pfizer je poměrně velký zájem. Lékaři potvrzují, že zájem o očkování proti onemocnění covid-19 se zvyšuje, v minulém týdnu bylo naočkováno  889 klientů.

Součástí nabídky očkovacího centra jsou i další očkování. V tomto ročním období je aktuální vakcína proti chřipce, ale jsou i zájemci o očkování v rámci cestovní medicíny. „Kromě sezónních očkování nabízíme také v rámci Ambulance cestovní medicíny očkování např. proti žluté zimnici, virovým hepatitidám, meningokokovým infekcím, japonské encefalitidě, břišnímu tyfu a mnoha dalším. Právě v zimních měsících mnoho cestovatelů míří do exotických zemí a je třeba myslet na své zdraví. Novinkou je očkování proti horečce dengue, které je dvoudávkové s tříměsíčním rozestupem,“ vysvětlila lékařka Daniela Fránová.

Očkovací centrum Fakultní nemocnice Plzeň sídlí v areálu bývalé vojenské nemocnice Fakultní nemocnice Plzeň – Bory, v pavilonu č. 61. Zájemci o očkování se mohou objednat prostřednictvím rezervačního systému na webu nebo telefonicky, kde pracovníci centra zodpoví i dotazy ohledně očkování.