Kontroly zbraní při mysliveckých honech budou pokračovat

Ilustrační foto

TYMÁKOV – RADNICE – Měsíc říjen je tak jako každý rok ve znamení mysliveckých honů a naháněk, jinak tomu není ani v Plzeňském kraji, a tak policisté dohlíží na jejich bezproblémový průběh. Hony jsou neodmyslitelnou součástí mysliveckých tradic a vrcholem lovecké sezony.

Jsou při nich používány střelně zbraně, a tak jsou myslivci kontrolováni policisty z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Jedna z nich proběhla i v sobotu 21. října a policisté celkem u 107 osob vyloučili požití alkoholu během honu dechovou zkouškou.  O kontrole i dalších chytaných akcích při mysliveckých honech informoval média policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Policisté ČR při mysliveckých honech kontrolovali zbraně, střelivo a potřebné doklady k jejich užívání. Samozřejmostí je to, že každý myslivec musí mít u sebe platný zbrojní průkaz (v případě cizince Evropský zbrojní pas) a průkaz zbraně. Tyto doklady je pak myslivec povinen na požádání předložit policejnímu orgánu. Pro policisty i myslivce je při této problematice klíčový zákon číslo 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu. Během minulé soboty policisté byli na více místech, konkrétně v Tymákově, Kasejovicích, Radnicích, Chanovicích a Nahém Újezdci. Tyto kontroly budou ze strany odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál pokračovat podle policejního mluvčího Ondřeje Hodana minimálně do konce roku, občas se však myslivecké hony konají i v měsíci lednu a policisté s tím počítají.