Proběhl výlov Padrťského rybníka, kapři jsou v prodeji

Vánoční kapr je delikatesou, na kterou se mnozí těší celý rok.

MIROŠOV – PADRŤSKÉ RYBNÍKY – Proběhl tradiční výlov „Dolejšího Padrťského rybníka“ v Brdech v bývalém vojenském pásmu. „Lovíme a pak prodáváme ryby přímo na hrázi. Navíc je pak koupíte i na sádkách Vojenských Lesů a statků v Mirošově na okrese Rokycany,“ informovaly Vojenské lesy a statky (VLS) ČR.

Rybáři obsadili rybník v jedné z nejvýznamnějších lokalit chráněné oblasti Brdy. „Padrťské rybníky jsou jednou z nejcennějších součástí brdské přírody. Jsou napájeny přítoky, které na své cestě nepotkaly civilizaci ani intenzivně obdělávanou zemědělskou půdu. Leží v nadmořské výšce 640 metrů a vzhledem ke specifickým místním podmínkám jejich výlov patří k nejkrásnějším a zároveň také k nedrsnějším tuzemským rybářským událostem,“ uvedl Roman Vohradský, ředitel Vojenských lesů a statků ČR, které na Padrťských rybnících hospodaří.

Dvojice Padrťských rybníků na náhorní planině v srdci Brd se loví střídavě jednou za dva roky, protože ryby v čistých, ale chladných vodách středočeského pohoří dorůstají pomaleji. Letos lovili rybáři menší z dvojice vodních děl – Dolejší Padrťský rybník.

„Na vodních dílech navíc kvůli ochraně přírody probíhá chov bez využití obvyklých intenzivních chovných metod – tj. bez přikrmování i chemizace vody. Opatření, jehož hlavním důvodem je především ochrana vzácné populace raka kamenáče na tocích pod vodními díly, má však pozitivní dopad také na kvalitu ryb. Ryby z Padrťských rybníků jsou díky tomu ceněné pro své chutné a zdravé maso,“ uvádí ve své zprávě VLS.

Čerstvé ryby z výlovu budou k dostání pro veřejnost také na podnikových sádkách Vojenských lesů a statků v Mirošově na Rokycansku každý pátek od 13 do 16 hodin.