Dojde k omezení autobusových linek kvůli natáčení

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PLZEŇ – Z důvodu natáčení filmu v prostoru náměstí Republiky v Plzni dojde k omezení autobusových linek 17. listopadu od 18 hodin do ranních hodin 18. listopadu. Linka č. 20 bude ve směru od Bílé Hory vedena z Malické ul. na most generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké až k Mrakodrapu.

Zastávky linky č. 20 „Otýlie Beníškové“ či „Náměstí Republiky“ a „Muzeum“ budou po dobu odklonu linky zrušeny a spoje linky č. 20 budou ve směru od Bílé Hory odbavovat v zastávkách „Sady Pětatřicátníků“; „U Práce“ a „Mrakodrap“. První spoj vedený po objízdné trase bude s odjezdem ze Zruče-Sence v 18:16. Linka č. 33 bude obousměrně odkloněna z rondelu na most gen. Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké, na Anglické nábřeží a Kopeckého sadů. Zastávky „Rondel“ (směr Goethova v ulici Otýlie Beníškové); „Otýlie Beníškové“ a „Náměstí Republiky“ budou po dobu odklonu zrušeny. Spoje linky č. 33 budou odbavovat cestující obousměrně v zastávkách „Rondel“ (zastávka ve sjezdové rampě z rondelu ve směru do sadů Pětatřicátníků); „Sady Pětatřicátníků“ a „Mrakodrap“.

Spoje ve směru na Košutku budou odbavovat cestující v zastávce linek 13, 20 „Goethova“ směrem k Americké ulici. První spoje obou jízdních řádů vedených po objízdné trase budou ty s odjezdem z počátečních zastávek Goethova v 18:05, potažmo v 18:00 z Košutky. V noci ze 17. listopadu na 18. listopadu bude posunuta zastávka linky N4 Náměstí Republiky ve směru k Mrakodrapu o 90 metrů zpět na úroveň zastávky ve směru na Severní předměstí.