Magistrát získal značku Ambasador

Zdroj: Městská policie Plzeň

PLZEŇ – Magistrát města Plzně získal poprvé prestižní ocenění Ambasador kvality ČR – první místo v kategorii veřejný sektor. Touto soutěží, která je každoročně vyhlašována Českou společností pro jakost, jsou oceňovány úspěšné firmy nebo organizace, které nadstandardně dbají na zajišťování kvality svých produktů nebo služeb.

„Plzeňský magistrát je ambasadorem kvality poprvé. Z tohoto úspěchu mám velkou radost. Děkuji proto kolegům, že svou práci odvádí kvalitně a jsou tu pro naše občany. Je to náš úkol číslo jedna,“ uvedl primátor Plzně Roman Zarzycký.

Po vyhodnocení údajů uvedených v přihlašovacím dotazníku hodnotitelé při návštěvě magistrátu posuzovali velký okruh jeho činností. V oblasti strategického řízení hodnotili vizi a strategii města, jejíž součástí je i zapojení občanů do rozvoje služeb úřadu.

„Kladně byla oceněna také spolupráce s občany a klienty úřadu zakládající se na úspěšném využívání dvou dotykových monitorů k systematickému získávání zpětné vazby,“ řekl Petr Triner, ředitel magistrátního úřadu správních agend s tím, že v oblasti udržitelného rozvoje, společenské odpovědnosti a ochrany životního prostředí měla pozitivní ohlas například včelstva na střechách magistrátních budov, nainstalovaná fotovoltaická elektrárna na střeše odboru registru vozidel a řidičů nebo elektromobil využívaný magistrátem k služebním jízdám. Výše uvedená kategorie ocenění je určena pro všechny organizace veřejného sektoru působící v České republice, organizace veřejné správy, zdravotnictví, školství a jiné, jejichž výsledkem činnosti není zisk.