Město představí své vize

PLZEŇ – Proč je veřejný prostor důležitý? A co s ním krajské město Plzeň plánuje? Vysvětlení se zájemci dozví na akci nazvané Vize pro veřejný prostor. Uskuteční se 23. listopadu 2023 od 17 hodin v Klempírně DEPO2015.

„Veřejná prostranství jsou všude kolem nás. Ulice, náměstí, nábřeží či parky jsou propojujícím prvkem města a zároveň město tvoří a dávají mu jednoznačný osobitý ráz a náboj. Je to prostor, ve kterém se může pohybovat kterýkoliv obyvatel nebo návštěvník města, proto je pro nás zásadní tuto naši vizi představit veřejnosti a získat užitečnou zpětnou vazbu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast technickou Pavel Bosák.

Veřejná prostranství tvoří pomyslnou kostru, která spojuje jednotlivé budovy a tvoří tak pojivo města. Na základě zkušenosti řady měst lze říci, že kvalita veřejných prostranství zásadně definuje kvalitu života v daném místě, a nejen proto je potřeba o ně důsledně pečovat a kultivovat je.

Nebude se jednat o obyčejnou prezentaci. Naopak, akce si klade za cíl téma důležitosti kvalitních veřejných prostranství probrat z více stran. Mimo představení manuálu se tak návštěvníci mohou těšit na další prezentace odborníků z oboru a také na panelovou diskusi s experty na veřejný prostor i zástupci města Plzně. „Účast přislíbili Peter Bednár a Vít Zeman, kteří jsou kapacitami ve svém oboru. Samotného představení koncepce a Manuálu tvorby veřejných prostranství se ujme Pavla Melková, jejíž tým dokument ve spolupráci s Útvarem koncepce a rozvoje města Plzně připravoval,“ dodali zástupci města Plzeň.