Spisovatelky z kraje řeší nevěru

Zdroj: Veletrh Svět knihy

PLZEŇ – Otázky, které si v životě klade mnohý z nás, se snaží zodpovědět nová kniha plzeňské terapeutky Magdaleny Vokáčové Zakázané lásky. Kniha už byla pokřtěna. „Kniha je určena každému, kdo nevěrou prošel či prochází, nebo kdo se s ní setkal ve své blízkosti. Takže vlastně všem,“ říká o svém, v pořadí již druhém knižním titulu, Magdalena Vokáčová.

Povídky vzniklé na základě reálného života se v knize střídají s rozhovorovými částmi, v nichž Michaela Adámková, povoláním mluvčí ÚMO Plzeň 3 rozebírá s autorkou problematiku trojúhelníkových vztahů, prevenci, spouštěče a dynamiku nevěry, možné scénáře a řešení. Kniha tak kombinuje čtivost milostného románu s pohledem zkušeného vztahového kouče.

„Když se na mě Magdalena obrátila s nabídkou rozhovorů o nevěře, kývla jsem na ní jen kvůli našemu přátelství. Popravdě se mi do této výzvy vůbec nechtělo. Proč nevěra? Je to přece tak nepříjemné téma,“ popisuje své první emoce Michaela Adámková. Zakázané lásky pokřtila jako sudička bývalá moderátorka Světlana Witowská.