Do Rokycan přijede poštovský panáček

Zdroj: Město Rokycany

ROKYCANY – Město Rokycany připravilo na prosinec vánoční program. Adventní čas do Rokycan přinese již tradičně vyzdobené nejen centrum města, ale také přilehlé ulice. Vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v sobotu 2. prosince. V pátek 8. prosince přijede poštovský panáček.

Město Rokycany připravilo na prosinec vánoční program. Adventní čas do Rokycan přinese již tradičně vyzdobené nejen centrum města, ale také přilehlé ulice. Vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v sobotu 2. prosince.

„Hlavní rokycanské náměstí rozsvítí vánoční strom, kterým bude 13 metrů vysoká jedle obrovská z Kyšic od pana Štrunce. Od paní Hánové z Oseku u Rokycan budeme mít vánoční strom na kruhovém objezdu u Střelnice, bude jím také jedle. Vánoční strom pro Rokycany bude dopraven na náměstí v posledním listopadovém týdnu.

Na Masarykově náměstí také letos nebude chybět oblíbený slaměný betlém v životní velikosti, který bude nově dozdoben. Po městě budou také vánoční stromky s tradiční staročeskou výzdobou. Vánoční trhy jsou naplánovány na 1. a 2. prosince. Předvánoční čas v Rokycanech tradičně zahájí adventní trhy a zpívání pod vánočním stromem v pátek 1. a v sobotu 2. prosince.

Vánoční program připravila také Městská knihovna Rokycany na sobotu 2. prosince. V rámci Dne pro dětskou knihu si mohou děti v Ježíškově dílně vytvořit adventní věnce i věci z papíru od 8 do 12 hodin. Další akcí pro děti je Přáníčko pro Ježíška v pátek 8. prosince. Všechny děti obdrží přáníčka k vyplnění, která hromadně odveze poštovský panáček na vánoční Ježíškovu poštu.

Nově letos budou také adventní trhy v pátek 15. prosince na Masarykově náměstí. Poprvé letos připravilo město Adventní procházku městem – staré příběhy z Rokycan na neděli 10. prosince od 15 hodin, která je vhodná i pro děti.

Městská knihovna Rokycany a Ochotnické divadlo Maják připravují na středu 27. prosince v 15 hodin v Klubu komorní kultury na nádvoří knihovny hru se zpěvy Živý betlém. Vstup bude volný. Na vánoční prázdniny město Rokycany připravuje speciální volné bruslení na zimním stadionu.