Ohňostroje v krajském městě budou prý tiché

Ilustrační foto

PLZEŇ – Ohňostroje na akcích, které pořádá město Plzeň nebo městské obvody, budou nově tiché, tedy bez výbuchů. Týká se to i novoročního ohňostroje, který pořádá centrální plzeňský obvod a také ohňostroje v rámci zahájení adventních trhů.

Primátor města Plzně Roman Zarzycký se na tom v uplynulých dnech dohodl s jednotlivými starosty a dohoda byla uzavřena i s provozovateli trhů.

„Jsem rád, že se mi podařilo domluvit se starosty na tom, že od teď budou všechny ohňostroje na městských akcích tiché. Považuji to za přívětivou variantu, která potěší příznivce pyrotechniky, ale bude ohleduplná i k seniorům, rodinám s dětmi a samozřejmě i ke zvířecí populaci,“ řekl primátor Plzně Roman Zarzycký.

Tichý ohňostroj chystá první, třetí a čtvrtý městský obvod. Ostatní obvody pak ohňostroje neplánují. Na rozdíl od klasického hlučného ohňostroje světlice u tichého ohňostroje vydávají zvuk pouze při výmetu, při explozi na obloze už ale žádný hluk nevytváří.

„Adventní trhy na náměstí Republiky jsou otevřeny všem Plzeňanům. Město Plzeň i centrální plzeňský obvod jsou pro nás stálým partnerem, proto jsme jejich požadavku vyhověli. V tuto chvíli tedy mohu potvrdit, že ohňostroj, který se uskuteční při zahájení adventních trhů 23. listopadu v 18 hodin, bude tichý,“ uvedl Jaroslav Strohschneider z pořádající firmy adventních trhů v Plzni.