Jel na dálnici v protisměru, zranil ženu a dítě

PLZEŇ – Pětasedmdesátiletý řidič na exitu na dálnici D5 nerespektoval dopravní značení, najel do protisměru a způsobil dopravní nehodu. Na linku 158 přijali policisté hned několik oznámení o vozidle, které jede v protisměru na dálnici D5 ve směru na Prahu. Bohužel během chvíle se oznámení potvrdila, neboť na 129.km dálnice D5 došlo k dopravní nehodě.

Pětasedmdesátiletý řidič, který jel s vozidlem Land Cruiser, na exitu Plzeň – Nová Hospoda a nerespektoval dopravní značení a vjel na těleso dálnice v protisměru. Řidič jel v levém jízdním pruhu a střetl se s vozidlem Land Rover, které řídila pětačtyřicetiletá řidička, s kterou ve vozidle cestovala nezletilá spolujezdkyně.

„Vlivem nárazu skončilo vozidlo Land Rover mimo dálnici v travnatém svahu. Na místo ihned vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje. Všichni účastníci dopravní nehody byli převezeni k lékařskému ošetření. U řidiče bylo ošetřením v lékařském zařízení vyloučeno požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti a přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti?“ popsala situaci policejní mluvčí Eva Červenková.