Nocoval v cizí garáži, kterou zapálil i s motocyklem

Ilustrační foto

STŘÍBRO – Policejní komisař sdělil obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody šestadvacetiletému muži z Plzeňska, který chtěl přenocovat v cizí garáži v městečku Stříbro na Tachovsku. Navíc dotyčný mladík přitom ještě způsobil požár této garáže.

Jak nás informovala policejní mluvčí Barbora Šmaterová, dne 8. února 2024 kolem třetí hodiny ranní přijal operační důstojník Policie ČR na tísňovou linku 158 oznámení o požáru garáže jednoho z rodinných domů ve Stříbře. Majitel garáže šel ve tři hodiny ráno zkontrolovat garáž a přistihl tam již zmíněného mladíka.

Stříbrští policisté šetřením na místě zjistili, že zmíněným garážovým nocležníkem je šestadvacetiletý muž z Plzeňska. Ten dne 7. února 2024 vstoupil brankou na oplocený pozemek rodinného domu, odkud poté vnikl neuzamčenými vraty do garáže, ve které měl v úmyslu přenocovat. Zapálením kartonu, kterým si chtěl posvítit, způsobil požár, který následně poškodil elektroinstalaci objektu a jeden ze zaparkovaných motocyklů. Požárem způsobil škodu předběžně vyčíslenou na částku 120 tisíc korun.

Žhář už je ve vazbě

Dotyčného šestadvacetiletého chlapíka policisté na místě zadrželi a následně byl osádkou zdravotnické záchranné služby převezen z důvodu podezření z nadýchání zplodin a za asistence policie do zdravotnického zařízení k lékařskému ošetření. Ještě tentýž den byl muž z nemocnice propuštěn. Policejní komisař mu za jeho jednání sdělil obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a státnímu zástupci podal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.