Proběhl výcvik k záchraně osob ze zamrzlé plochy

Ilustrační foto

ŽELEZNÁ RUDA – Policisté si vyzkoušeli záchranu osoby jednak za pomoci svých vlastních sil nebo za využití různých pomůcek. V Železné Rudě a jejím blízkém okolí proběhlo společné cvičení policejních instruktorů ze Školního policejního střediska a policistů Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, se zástupci Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Plzeň, které bylo zaměřené na záchranu osob ze zamrzlé plochy.

„Policisté si vyzkoušeli, jak se správně pohybovat po nestabilní ledové ploše, jak reagovat při praskání a dalším prolomení ledu. Nejdůležitějším bodem cvičení byl nácvik, jak postupovat při záchraně osoby, která se propadla ledem a bojuje o svůj život. Během výcviku bylo připraveno několik variant modelových situací na záchranu osob, při kterých policisté museli využít různé postupy záchrany,“ informovala policejní mluvčí Eva Červenková.

Součástí cvičení byla také odborná přednáška o poskytnutí první pomoci s důrazem na specifika u podchlazených osob, která byla prezentována a prakticky ukázána ze strany lékaře z chirurgického oddělení z Nemocnice Stod.