AKTUÁLNĚ: Bomba byla nastražena nedaleko mateřské školy!

Ilustrační foto

HORŠOVSKÝ TÝN – MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA – Včera po dvaadvacáté hodině přijala telefonní operátorka Policie ČR na tísňové lince 158 přijali oznámení o výbuchu v obci Horšovský Týn na Domažlicku. Jeden člověk byl zraněn. Na sídlišti došlo k výbuchu podomácku vyrobeného nástražného výbušného systému a sídlišti.

Na místo vyjelo několik policejních hlídek, vyslán byl i policejní kynolog se speciálně vycvičeným psem, pyrotechnici a výjezd kriminalistů. Kriminalisté s pyrotechniky prováděli ohledání místa činu a jeho okolí, zajišťovali kriminalistické stopy, které budou podrobeny odborným expertizám. Prověřování případu si převzali krajští kriminalisté. Po podezřelé osobě, která tam předmět umístila, policisté pátrají. O případu nás informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová. I nyní na místě ve volném prostranství u panelového domu, kde k explozi „podomácku“ vyrobeného nástražné výbušného systému došlo, probíhá další ohledání včetně prohlídky širšího okolí.

Policie hledá svědky
V souvislosti s tímto případem hledají policisté případné svědky, případně poškozené, kterým byla výbuchem způsobena majetková újma, aby kontaktovali Policii ČR na tísňové lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Stejně tak žádají policisté řidiče vozidel, kteří Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února projížděli a mají k dispozici záznamy z palubních kamer, aby tyto záznamy policistům poskytli.

AKTUÁLNĚ:

Policie ČR aktualizuje svoje poznatky z místa výbuchu. „Podomácku“ vyrobená výbušnina byla nastražena v dveřích jedné bytovky na sídlišti v Horšovském Týně, zranila dvaačtyřicetiletého muže, který krabičku s výbušninou odstrčil nohou, a tím došlo k velmi hlasité explozi. Nálož vybuchla jen několik desítek metrů od zdejší mateřské školy. Policie samozřejmě zahradu i okolí školky velice pečlivě prohledala. Policisté stále vyhodnocují výsledky pátrání na místě činu. Případ nadále sledujeme!