Nezodpovědný řidič autobusu byl opilý

ilustrační foto

PLZEňSKÝ KRAJ – O akci zaměřené na dodržování rychlostních limitů a autobusy nás informoval policejní mluvčí Ondřej Hodan. Bylo zkontrolováno 269 autobusů a jeden řidič autobusu měl pozitivní dechovou zkoušku s výsledkem 0,46 promile alkoholu v dechu.

První akce se uskutečnila v sobotu 10. února a policisté se zaměřovali především na řidiče překračující maximální povolenou rychlost jak v obcích, tak i mimo ně. Napříč celým krajem policisté zkontrolovali 201 vozidel a z toho 96 řidičů jelo příliš rychle. Šedesát čtyři se tohoto přestupku dopustilo v obci a dvaatřicet pak mimo ní.

Mezi další prohřešky řidičů patřil nevyhovující technický stav vozidla (devětkrát), neuhrazený dálniční poplatek (čtyřikrát) či telefonování za jízdy, kde se jednalo o čtyři případy. Jeden řidič pak usedl za volant pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Vozil cestující, ale popíjel

Podruhé se dopravní policisté vydali na naše silnice v pátek 16. února za účelem kontrolování autobusů, hlavně těch linkových. Z celkového počtu 443 kontrolovaných vozidel bylo právě autobusů 269. V jednom případě řidič autobusu řídil pod vlivem alkoholu, dechová zkouška u něj vyšla s výsledkem 0,46 promile alkoholu v dechu. Jedná se tedy o přestupek, za který řidiči hrozí od správního orgánu zákaz řízení motorových vozidel na šest až osmnáct měsíců a pokuta ve výši 7 000 – 25 000 českých korun.

Dále policisté zaznamenali překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci (osmnáctkrát), nevyhovující technický stav vozidla (šestnáctkrát) a sedm řidičů osobních automobilů bylo v době jízdy pod vlivem alkoholu. V podobných akcích bude Policie ČR samozřejmě v Plzeňském kraji pokračovat i nadále.