Na dnešek připadá Evropský den obětí trestných činů

Ilustrační foto

PLZEŇ –  Na čtvrtek 22.2.  připadá tradičně Evropský den obětí trestných činů. I v Plzeňském kraji ve spolupráci s Probační a mediační službou uctí Policie ČR oběti trestných činů minutou ticha, konkrétně v pravé poledne. Cílem tohoto dne je rovněž zvýšit povědomí o právech a potřebách obětí trestných činů.

„Příslušníci Policie České republiky jsou si vědomi zranitelností obětí trestných činů, kdy jedním z jejich dlouhodobých cílů je právě zajištění lidského a citlivého přístupu k obětem trestných činů.  V loňském roce jsme v Plzeňském kraji evidovali celkem 9 562 trestných činů, z toho se jednalo o 755 násilného charakteru a 183 případů mravnostní trestné činnosti a 13 případů pak bylo kvalifikováno jako vražda. Mimo trestnou činnost je nutno zmínit následky tragických dopravních nehod, při kterých v loňském roce na silnicích Plzeňského kraje zahynulo sedmadvacet osob,“ sdělila nám policejní mluvčí Hana Krofrtová.

„K obětem trestných činů přistupujeme se vší vážností. Poskytujeme služby krizové intervence i psychologickou pomoc. Propojujeme oběti trestných činů s organizacemi, které poskytují právní pomoc a podporu po celou dobu trestního řízení. Jste-li obětí nebo svědkem, a to jakékoliv formy protiprávního jednání, neváhejte a kontaktujte Policii České republiky na tísňové lince 158,“ dodává policejní mluvčí Hana Kroftová.