Ukradli i hračku mladému autistovi

Foto ilustrační: Tomáš Branda

KLATOVY – ŽELEZNÁ RUDA – Klatovští policisté se zabývali několika případy krádeží, kterých se měli dopustit dva muži ve věku čtyřicet a sedmadvacet let. Podle zatím zjištěných skutečností, měli oba dotyční muži společně vniknout do jednoho skladu, odkud odcizili disky s pneumatikami ve výši šest tisíc korun.

Další den se měli v Klatovech pokusit ukrást osobní automobil, což se jim ale nakonec nepodařilo.  Nicméně majiteli vozidla tímto svým jednáním způsobili škodu ve výši přes šest tisíc korun. Poté měli u jednoho z klatovských obchodních domů poškodit vstupní dveře vedoucí do zádveří prodejny, dále se jim vniknout už nepodařilo. Dalšímu páchání jejich společného protiprávního jednání zabránili už ale klatovští policisté, kteří oba muže zadrželi přímo při činu, a to v jednom z rodinných domů v obci Klatovy, kam se rozhodli vloupat.

Za tato protiprávní jednání jim oběma následně sdělil policejní komisař podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci a klatovský soud rozhodl o jejich vzetí do vazby.

Mají toho hodně na svědomí

Oba muži jsou nyní ještě prověřováni i pro další majetkovou trestnou činnost. Konkrétně se jedná o případ, který se stal v Železné Rudě, kdy byla ze zaparkovaného vozidla, kromě jiného, odcizena i plyšová hračka. Ta patřila mladému muži trpícího autismem, který měl na svého plyšového  psíka vytvořenou silnou citovou vazbu. Po následném zajištění odcizených věcí, mezi které patřil i plyšový pejsek, mohlo dojít k jeho navrácení zpět handicapovanému muži.

Ten se dostavil v doprovodu své maminky na územní odbor Klatovy, kde mu společně s jeho plyšákem bylo předáno i několik drobností od policie. O případu dvou zlodějů, kteří se nezastavili před ničím, nás informovala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.