Do nemocnice v Klatovech přichází nový ředitel

Ondřej Koníček, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

KLATOVY – Po vzájemné dohodě a po téměř osmi letech v čele Klatovské nemocnice, a.s. opouští pozici jejího ředitele a zároveň člena představenstva Jiří Zeithaml. Na postu ředitele jej nahradí dosavadní člen představenstva odpovědný za ekonomiku a provoz Ondřej Provalil.

Představenstvo společnosti nově doplní Michal Filař, který působí také ve vedení Rokycanské nemocnice. Navržené změny schválila z pozice valné hromady Rada Plzeňského kraje. Platit začnou od pátku 1. března. Jiří Zeithaml bude v Klatovech působit dále na pozici lékařského manažera, která mu byla ze všech manažerských povinností dlouhodobě nejbližší.

Lékař a zkušený manažer Jiří Zeithaml působí v managementu Klatovské nemocnice od roku 2014 poté, co se podstatná část provozu přestěhovala do nového monobloku. Z počátku se věnoval zejména personální oblasti, kdy pomáhal zastabilizovat některé lékařské týmy a přivedl i několik klíčových lékařů do pozic primářů. V roce 2016 se stal ředitelem nemocnice. V té době vedl také řídící a servisní organizaci krajských zdravotnických lůžkových zařízení Zdravotnický holding Plzeňského kraje.

Nový ředitel přišel před sedmi roky

Ondřej Provalil přišel do Klatovské nemocnice v roce 2017 s tehdejším novým vedením skupiny krajských nemocnic. Před tím působil více než deset let ve skupině zdravotnického holdingu AGEL. V Klatovské nemocnici i nemocničním holdingu Plzeňského kraje měl dosud na starost ekonomiku a provoz a byl členem pracovních skupin hejtmana Plzeňského kraje, které řešily rozvoj lůžkové zdravotnické péče. Pracoval mimo jiné i na analýze začlenění Nemocnice Sušice do struktury krajských nemocnic, které nevyšlo. Působí rovněž v představenstvu Domažlické nemocnice a radě jednatelů Nemocnice následné péče v Horažďovicích.