Zloděj se přišel sám udat

Ilustrační foto

KLATOVY – Zloděj, který se vloupal do prodejny v Klatovech a z pokladny odcizil finanční hotovost, se k činu sám přišel doznat.  Dne 10. února 2024 přijali klatovští policisté oznámení o vloupání do jedné z prodejen ve městě Klatovy. O celém případu nás informovala policejní mluvčí Barbora Šmatrerová.

Zmíněný pachatel vytlačil zadní vstupní dveře, kterými vešel do vnitřních prostor prodejny, kde z pokladny odcizil finanční hotovost ve výši přes třiadvacet tisíc korun. Na místo se dostavili policisté z obvodního oddělení Klatovy a klatovští kriminalisté. V prodejně a jejím okolí provedli ohledání místa, prvotní šetření a zajistili několik kriminalistických stop.

Na oddělení obecné kriminality v Klatovech se dobrovolně dostavil třiadvacetiletý muž z Klatovska, který se k uvedenému činu doznal, za svoje jednání se omluvil a projevil snahu nahradit způsobenou škodu. Policejní inspektor sdělil dotyčnému muži podezření ze spáchání přečinu krádež. Vzhledem k okolnostem případu a doznání podezřelého předložil policista státnímu zástupci závěrečnou zprávu o výsledku zkráceného přípravného řízení s návrhem na podmíněné odložení podání návrhu na potrestání.