Pětasedmdesátiletá žena frčela obcí stovkou

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PLZEŇ – Strážníci služebny Dopravní skupiny Městské policie Plzeň vyrazili kontrolovat dodržování povolené rychlosti v obci. Několik minut po třetí hodině odpoledne projížděl sledovaným úsekem ulice Domažlické řidič Toyoty Avensis, který si jednoznačně spletl vozovku se závodní dráhou.

Rychlost zaznamenaná na radarovém zařízení byla vysoko nad povolenými padesáti kilometry za hodinu. Dvacetiletý řidič se místem řítil rychlostí 105 kilometrů v hodině. Po zastavení nemohli strážníci jeho počínání vyřešit na místě pokutou, proto jeho jednání postoupili do správního řízení. Tam mu za jeho spěch hrozí sankce od sedmi do pětadvaceti tisíc a zákaz řízení v trvání od šesti do osmnácti měsíců.

Neuvěřitelnou rychlost ukázal strážníkům ve vozidle radar, když kolem nich doslova proletělo vozidlo Škoda, které jelo po Klatovské třídě kolem Borského parku. Na obrazovce se ukázalo číslo 96 km/h, strážníci za vozidlem vyrazili a vozidlo zastavili. Za volantem, jak se ukázalo, seděla pětasedmdesátiletá žena. Hlídka ji seznámila s přestupkem, kterého se dopustila a dotyčná se k celé záležitosti nijak nevyjádřila. Takto vysoké překročení rychlosti nemohou strážníci řešit na místě, proto bylo její jednání předáno správnímu orgánu, kde jí hrozí zákaz řízení na šest až osmnáct měsíců, přičtení 6 bodů a nemalá finanční pokuta.