Narazil do stromu a odmítl dechovou zkoušku

Ilustrační foto

ÚBORSKO – Čelní náraz osobního vozidla do stromu řešily dopoledne složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje na Klatovsku. Na silnici č.192/II u Bystřice nad Úhlavou havarovalo ve středu dopoledne osobní auto, které narazilo do stromu, řidič se zranil.

„Pětatřicetiletý řidič jel s vozidlem Škoda Octavia ve směru jízdy od Bystřice na Úborsko. Podle dosud zjištěných informací při projíždění pravotočivé zatáčky vyjel z dosud nezjištěných příčin vlevo mimo komunikaci, kde čelně narazil do stromu. Řidič byl převezen k lékařskému ošetření,“uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká.

„Na místě se řidič odmítl podrobit dechové zkoušce, následně se v nemocnici podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve ke zjištění, zda nebyl během jízdy ovlivněn alkoholem. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“doplnila policejní mluvčí Iva Vršecká. Podle sdělení mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Andrei Divišové byl řidič s lehkým zraněním transportován do nemocnice v Klatovech.