Vážná nehoda na dálnici, vrtulník transportoval zraněnou ženu

Foto ilustrační: Shutterstock

KLADRUBY – Vážná nehoda se stala na dálnici D5 u Kladrub, zasahovaly všechny složky Integrovaného systému Plzeňského kraje, včetně letecké záchranné služby. K dopravní nehodě došlo ve středu v podvečer krátce po půl sedmé na dálnici D5 na 112 km ve směru z Rozvadova na Prahu.

Dálnice byla po nehodě zcela uzavřena, kromě záchranářů a policistů zasahovali hasiči ze 4 jednotek. Jedna žena je vážně zraněná. „Záchranáři na místě ošetřili muže střední věk, který utrpěl povrchová zranění. Toho ponechali na místě. Žena také středního věku utrpěla středně těžká zranění a při vědomí byla transportována cestou letecké záchranné služby na Emergency FN na Lochotín,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová.

„Čtyřiačtyřicetiletý řidič s vozidlem Dacia Dokker předjížděl v levém pruhu nákladní soupravu, nicméně nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, dostal s vozidlem na zasněžené vozovce smyk a narazil do vpravo jedoucí nákladní soupravy řízené řidičem narozeným v roce 2001,“uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan s tím, že v osobním voze cestovaly celkem čtyři osoby. Dálnice byla po nehodě uzavřena, vozidla byla odkláněna na Benešovice.