Opilý muž narazil s vozem BMW do svodidel

ilustrační foto

EJPOVICE – Složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje vyjížděly v sobotu 20. dubna večer k dopravní nehodě do obce Ejpovice na okrese Rokycany. K nehodě došlo v sobotu po půl osmé večer na nájezdu na dálnici D5 (Praha – Plzeň – Rozvadov) u Ejpovic.

„Osmačtyřicetiletý řidič chtěl s vozidlem BMW najet u Ejpovic na dálnici D5 ve směru na Prahu, nicméně z dosud přesně nezjištěných příčin tento manévr nezvládl a s vozidlem narazil do svodidel nájezdu,“ uvedl mluvčí policie Ondřej Hodan.  Muž byl pod vlivem alkoholu. „Dechová zkouška byla u řidiče pozitivní s výsledkem 1,89 promile alkoholu v dechu. Dále se nehodou budou zabývat policisté z dálničního oddělení Svojkovice, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Muž naštěstí utrpěl jen lehčí zranění. „I přes závažný mechanismus nehody utrpěl lehčí zranění, s kterými byl transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň – Lochotín,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová.