Při Rallye Šumava Klatovy došlo k tragickým nehodám

KLATOVY – Letošní Rallye Šumava Klatovy byla tragická a zapíše se černým písmem do dějin automobilového sportu., Při nehodě u Strážova na Klatovsku zemřela jednačtyřicetiletá spolujezdkyně závodního vozu číslo padesát pět hlavního závodu,

Dvojice Jaroslav Krejčík – Alena Krejčíková s vozem Subaru Impreza havarovala. „Nehoda se stala během první rychlostní zkoušky Janovická a pořadatelé informovali: Ke zraněnému členu posádky byla přivolána záchranná služba a zraněná osoba byla následně přepravena vrtulníkem do nemocnice. Chtěli bychom apelovat na všechny diváky u trati, aby důsledně dodržovali všechny pokyny pořadatelů. Podmínky na rychlostních zkouškách jsou obtížné,“ uvedli pořadatelé závodu na oficiálních webových stránkách.

Pořadatel tak rozhodl v sobotu večer o ukončení závodu. „Na základě tragické události rozhodl organizační výbor po poradě s posádkami o předčasném ukončení 58. ročníku Rallye Šumava Klatovy. Organizační výbor vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým,“ uvedl pořadatel v oficiálním vyjádření.

Další závodník bojuje o život

Při letošním závodu se staly dvě velmi vážné nehody, z toho jedna skončila tragicky. Této tragické nehodě předcházela páteční nehoda rakouské posádky, která závodila v rámci Historic Vltava Rallye. Na rychlostní zkoušce čtyři havarovala posádka Michael a Elisabeth Putz s vozem Porsche 911 SC. Oba utrpěli zranění a muž – řidič je ve velmi vážném stavu v nemocnici.