Uzavřel několik úvěrů, které nemohl splatit

Peníze
Ilustrační foto

PLZEŇ – Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality v Plzni zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu podvod.

O případu nás informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Muž ve středních letech se ho měl dopustit tím, že v době předcházející oddlužení, které je vedeno u krajského soudu, a při vědomí své extrémně špatné finanční situace a již existujících závazků uzavřel dalších dvanáct úvěrových smluv. Zamlčel vždy podstatné skutečnosti o své finanční situaci, neboť věděl, že po navýšení měsíčních splátek na hrazení závazků nebude jim schopen dostát. Výše měsíčních splátek stávajících závazků se vyšplhala na více než sto šedesát tisíc korun.

Obviněný sjednáním nových úvěrů umořoval dluhy z předešlých úvěrů a v době uzavírání nových smluv věděl, že je nebude moci splácet. Následně podal insolvenční návrh na povolení oddlužení. Za to, že svým jednáním způsobil větší škodu, mu podle ustanovení trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.