Nehoda u Borovna: Zraněny byly dvě děti

Foto ilustrační: Shutterstock

MÍŠOV – BOROVNO – Všechny složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje zasahovaly o víkendu u vážné dopravní nehody, při níž byly zraněny dvě děti. Na místě přistával také vrtulník Lékařské záchranné služby (LZS) z Plzně – Líní.

Vrtulník LZS transportoval do nemocnice třináctiletého chlapce, osmnáctiletá dívka byla převezena do plzeňské – lochotínské nemocnice pozemní cestou. „Záchranáři si na místě převzali do péče osmnáctiletou dívku, která utrpěla středně těžké zranění a při vědomí byla transportována na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň – Lochotín. Třináctiletý také se středně těžkými zraněními při vědomí odvezla sanitka na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň -Lochotín,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Doprava mezi obcemi Míšov a Borovno na okrese Plzeň – jih byla řízena kyvadlově.

„Čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla značky Ford Mondeo ve směru od obce Borovno na obec Míšov, kdy se při odbočování střetl s vozidlem stejné značky šestašedesátiletého řidiče, které předjíždělo další vozidlo a první vozidlo značky Ford. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, které jely jako spolucestující v prvním vozidle Ford. Alkohol byl na místě u obou řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Policisté se nehodou dále zabývají,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová..