Zničil květináč a poškodil konstrukci zvonu

Ilustrační foto

PLZEŇ – V sobotu večer došlo v Plzni k poškození vybavení historické budovy radnice a květináče, a to nejspíš při úmyslu odcizit jednu z vlajek, které byly na radnici umístěné v rámci Slavností svobody. Muž poškodil květináč a vybavení budovy plzeňské radnice.

„S opravdu neskutečnou drzostí se setkali strážníci Městské policie Plzeň krátce po půlnoci ze soboty 4. května na neděli 5. května. Na obrazovkách městského kamerového systému, které sledovalo naše operační oddělení, se totiž objevila před plzeňskou radnicí skupinka tří osob. Dva muži a jedna žena působili nevinně, ale to jen do doby, než jeden z mužů začal doslova šplhat po zdi radnice,“ uvedla incident mluvčí Městské policie Plzeň Tereza Schliková. Šestatřicetiletý letý muž vylezl na okrasný květináč a následně se v několikametrové výšce zavěsil na upevňovací konstrukci zvonu, který je umístěn na historické budově. Ta jeho váhu ale nevydržela, ze zdi se vylomila a muž spadl dolů, přičemž převrátil a poškodil květináč pod ním.

„Na místo už tou dobou mířila hlídka strážníků, která trojici zastihla při veselém rozhovoru ve vedlejší ulici. Všichni zúčastnění hlídce následně potvrdili událost, ke které před malou chvílí došlo,“ uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Tereza Schliková a dodala: „Vzhledem k pádu a možným vnitřním zraněním muže, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba a také státní policie, která si událost převzala z důvodu podezření ze spáchání trestného činu.“