Se zákazem řízení ujížděl strážníkům a naboural

Ilustrační foto: unsplash

PLZEŇ – Ve středu pozdě odpoledne dohlížela hlídka Dopravní skupiny Městské policie Plzeň na dodržování rychlosti v ulici Doudlevecká. Po páté hodině se měřeným úsekem, kde je povolená rychlost maximálně padesát kilometrů v hodině, prořítil kolem ní řidič vozidla BMW. Radar ukázal rychlost 85 km.

Strážníci městské policie se za ním vydali a za pomocí výstražného a světelného zařízení signalizovali, aby zastavil. Ten jejich výzev ale zcela ignoroval, sešlápl plynový pedál a začal ujíždět. Na křižovatce ulic Samaritská a Zborovská nezvládl řízení, uvedl vozidlo do smyku, načež přejel do protisměru, kde se střetl s jiným vozidlem a následně havaroval.

Strážníci zastavili a jeden z nich okamžitě přispěchal účastníkům dopravní nehody na pomoc, přičemž zjišťoval, zda došlo k nějakému zranění. Druhý mezitím přivolal složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje a do příjezdu policistů zajistil místo havárie. Důvod, proč čtyřiadvacetiletý muž ujížděl, se brzy ukázal. Do listopadu roku 2025 má tento muž vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.