K nárůstu počtu nezaměstnaných došlo pouze v Plzni

Zdroj: Pexels/Yury Kim

PLZEŇ – K 30. 4. 2024 evidoval Úřad práce ČR v Plzeňském kraji celkem 12 507 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 473 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 1 391 uchazečů.

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji je nadále výrazně pod celostátním průměrem. V průběhu měsíce bylo nově zaevidováno 1 931 lidí. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo více o 100 uchazečů a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku více o 334 lidí. Ke konci dubna evidoval Úřad práce ČR celkem 6 911 žen v Plzeňském kraji. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 55,3 procent.

„Zaměstnanost v Plzeňském kraji oproti předchozímu měsíci opět poklesla na hodnotu 3 % a tento pozitivní trend se dá očekávat i v dalších měsících. Vliv na to i nadále bude mít nástup sezónních prací, zejména v lesnictví a stavebnictví. V našem kraji nám opět vzrostla nabídka volných pracovních míst, je jich téměř dvakrát tolik, než je uchazečů a tento převis nabídky nad poptávkou je tak ještě větší než vloni touto dobou. Mezi nejžádanější profese mezi zaměstnavateli patří aktuálně kuchaři, dělnické profese, řidiči, ale například také programátoři,“ říká Pavla Janovská, ředitelka krajské pobočky Úřadu práce v Plzni. K 30. 4. 2024 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR), Krajská pobočka v Plzni celkem 12 507 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 473 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 1 391 osob.