Nebyl lékař, přesto potvrzoval lékařské posudky

Ilustrační foto

PLZEŇ – Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality Městského ředitelství policie Plzeň předložili státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby. Obžaloba je proti pětačtyřicetiletému muži, který byl obviněn ze spáchání zločinu podvodu.

„Podle dosud zjištěných skutečností si obviněný muž, v úmyslu získat majetkový prospěch, pronajal v roce 2020 prostory ordinace, kde pokračoval v dříve uzavřených smlouvách jeho příbuzné. Předmětem smluv bylo provádění vstupních a periodických zaměstnaneckých prohlídek,“ sdělila nám policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Falešný lékař si přišel na jeden a půl milionu

Muž dobře věděl, že jeho příbuzná, která ordinaci provozovala, podala žádost o zrušení registrace zdravotnického zařízení a majetková práva převedla na jiného lékaře. I přesto přijímal muž do ordinace nové uchazeče o zaměstnání nebo stávající zaměstnance, kterým následně vyplňoval a potvrzoval pracovně lékařské posudky, které stvrzoval razítkem své příbuzné.

Úkony prováděl i přesto, že nedisponuje a nikdy nedisponoval žádným lékařským titulem. Muž takto vystavil přes tři tisíce posudků, za které celkem vyinkasoval téměř jeden a půl milionu korun.