Falešná pracovnice banky se dotazovala na zůstatek na účtu

ilustrační foto

PLZEŇ – V polovině měsíce května 2024 dosud neznámá žena kontaktovala klientku banky, které se představila jako pracovnice této banky.

Po poškozené požadovala ověření totožnosti, načež jí pod fiktivní legendou sdělila, že měla nedávno navštívit pobočku banky, kde předložila svůj občanský průkaz a požádala o půjčku ve výši 250 tisíc korun z důvodu rekonstrukce bytu. Poškozená žena sdělení odmítla s tím, že o žádnou půjčku nežádala.

„Falešná pracovnice banky si ovšem trvala na svém a sdělila ženě, že celou věc předá k prověření na policii. Dále se poškozené dotazovala na zůstatek na jejím účtu a na poslední provedenou transakci s tím, že bude zapotřebí účet monitorovat. Poškozená žena byla ovšem při hovoru velmi ostražitá a nenechala se takzvaně zatlačit do kouta,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Nenechala se zaskočit

Údajná zaměstnankyně banky po chvíli hovor sama ukončila a ještě popřála ženě hezký den. „Takovýto konec by měly mít všechny případy podobného typu. Poškozená se zachovala správně a nedala podvodníkům šanci. Pokud se někdy dostanete do podobné situace, zachovejte chladnou hlavu, vzpomeňte si na tento případ a jednejte stejně. Ukončete hovor a věc nám ihned oznamte,“ popsala případ policejní mluvčí Michaela Raindlová.