Kriminalisté v kraji úspěšně bojují s drogovou kriminalitou

Foto: Policie ČR

PLZEŇSKÝ KRAJ – Sedm dealerů kokainu policisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu. Čtyři z nich skončili ve vazbě.

V pondělí 10. června 2024 po několikaměsíčním pečlivém prověřování a intenzivních přípravách TOXI tým kriminalistů Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje spustil realizaci, při které bylo na území města Plzně a na dalších místech zadrženo šest osob.

Jeden z podezřelých byl toho času již ve vazební věznici pro jinou trestnou činnost. Při následných domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor a pozemků a prohlídkách motorových vozidel  byly zajištěny omamné a psychotropní látky, sáčky, váhy, finanční hotovost a také kompletní funkční zařízení indoorové pěstírny s více než dvěma stovkami rostlin konopí.

Vrchní komisařka odboru obecné kriminality pak zahájila trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obvinění jsou již ve vazbě

Zároveň policisté zahájili trestní stíhání dalších šesti mužů ve věku 35 let, 45 let, 45 let, 31 let, 32 let a 52 let z téhož zvlášť závažného zločinu. „Obviněný devětačtyřicetiletý muž nejméně od poloviny roku 2022 až do doby svého zadržení měl obstarávat a nakupovat kokain od tří mužů, kteří byli nyní společně s ním obvinění, a dalším obviněným měl drogu poté prodávat či předávat s instrukcemi k prodeji a oni ji prodávali svým koncovým uživatelům.

„K distribuci docházelo v Plzni ve stovkách případů a jednalo se o stovky gramů kokainu. Prodejem drogy si měli přijít na sta tisíce korun,“ uvedla nám k rozsáhlému případu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Kriminalisté spolu se spisovým materiálem státnímu zástupci podali u čtyř obviněných z drogové kauzy podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Soudce s návrhem státního zástupce souhlasil, a tak byli obvinění muži převezeni do vazební věznice. Obviněným hrozí až deset let odnětí svobody.