Nasedl na spřáhlo vlaku, ohrozil život cestujících

Ilustrační foto

NEZVĚSTICE – ZDEMYSLICE – Policisté obvodního oddělení Plzeň 2 se zabývají případem výtržnictví, ke kterému došlo v úterý 11. června 2024 v půl deváté večer na železniční trati mezi obcí Nezvěsticemi a obcí Zdemyslice na okrese Plzeň – jih.

Podle dosud zjištěných skutečností nasedl dosud neznámý pachatel ve vlakové stanici na spřáhlo posledního vagonu vlakové soupravy a na této se vezl. Osoby si po nějaké době všiml strojvedoucí, který proto okamžitě zastavil vlak. Osoba následně ze spřáhla slezla a pokračovala pěšky po kolejích před vlakovou soupravou, čímž znemožnila vlaku pokračovat v jízdě. Dle prvotních informací z místa se mělo jednat o muže, který poté z kolejiště odešel neznámo kam.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a po dosud neznámé osobě pátrají. O případu nás informovala policejní mluvčí Michaela Raindlová. „Policisté zároveň žádají všechny občany, kteří by mohli k případu nebo k osobě podat jakoukoliv informaci, aby se osobně dostavili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.