Olomoucká fakultka dočasně uzavírá odběrové místo COVID-19

OLOMOUC – Odběrové místo pro odběr vzorků na vyšetření covid-19 v olomoucké fakultce je málo vytížené a zároveň je v krajském městě dostatečná nabídka alternativ, kde si nechat odběr udělat. Proto se nemocnice rozhodla, že od soboty 8. října odběrové místo dočasně uzavírá. V případě potřeby je připravena jej znovu otevřít. 

Od soboty 8. října se dočasně uzavírá odběrové místo pro odběr vzorků pro vyšetření covid-19 ve Fakultní nemocnici (FN) Olomouc. Důvodem je malá vytíženost odběrového místa a současně dostatečná nabídka alternativ, kde si nechat odběr udělat, přímo v krajském městě. Kromě FN Olomouc totiž fungují odběrová místa například ve SPEA Olomouc, Laboratořích Mikrochem, na parkovišti u Galerie Šantovka nebo u obchodního centra Haná. Bude-li to aktuální epidemická situace vyžadovat, největší zdravotnické zařízení na střední Moravě odběrové místo znovu otevře.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Odběrové místo začalo ve FN Olomouc fungovat v sobotu 21. března 2020. Od té doby provedlo desetitisíce odběrů. „I v době vrcholícího náporu žadatelů o vyšetření v několika covidových vlnách jsme se snažili uspokojit pokud možno všechny zájemce, takže se jelo v režimu sedm dní v týdnu dvanáct hodin denně. Za to všechno patří všem kolegům velký dík,“ uvedla náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Andrea Drobiličová.

Odběrová místa v provozu: