Přichází adventní doba, Šumperk ožije naplno Vánocemi

Foto Facebook města Šumperk

ŠUMPERK – Již zítra  dopoledne bude v Šumperku zahájen zkušební provoz ve stáncích vánočního městečka u radnice. Oficiální zahájení proběhne v první adventní neděli 27. listopadu v 17.00 hodin u vánočního stromu, který bude slavnostně rozsvícen.

Vánoční Šumperk nabídne devět stánků s nejrůznějšími produkty. Vedle teplých nápojů, mezi kterými nebude scházet punč či horká medovina, si návštěvníci budou moci nakoupit drobné dárky od řemeslníků či v charitativním stánku. Po tři dny, od 14. do 16.prosince bude vždy od 10:00 hodin probíhat u radnice také prodej tradičních zabíjačkových dobrot. Vánoční městečko bude otevřené každý den od 10 do 21 hodin, v pátky a na velké akce, kterými jsou rozsvěcování vánočního stromu a Mikulášský průvod, bude provozní doba stánků o hodinu delší, tedy do 22 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Organizátoři Vánočního Šumperka myslí také na životní prostředí. Na náměstí přibudou odpadové nádoby s možností třídění plastu. Město se také vrací k tradici vánočních hrníčků, které budou k dostání na stáncích s občerstvením a od pondělí 28. listopadu si je zájemci budou moci koupit v Informačním centru na Hlavní třídě za 75 korun. Hrníčky budou nabízet i stánkaři. Půjde o stejný typ hrníčku jako byl v roce 2019, pouze v inverzních barvách, tedy bílý hrnek s modrým vánočním motivem.

Návštěvníci vánočního městečka budou mít opět možnost nechat si nápoj nalít do vlastního hrníčku, umýt si jej budou moci v prostorách veřejného WC v budově radnice. Toalety budou kopírovat provozní dobu stánků.