Vánoční tramvaj opět vyjede do ulic, na cestující čeká i milé překvapení!

Zdroj: PMDP

PLZEŇ – Stejně, jako tomu bylo v předchozích letech, i letos vyjede do plzeňských ulic oblíbená vánoční tramvaj. Ta bude vyzdobena vnějším i vnitřním polepem a světelnými dekoracemi. Na první jízdě bude v tramvaji navíc i speciální doprovodný program.

Stane se tak v neděli 27. listopadu a od pondělka pak bude vozit cestující na pravidelných linkách. „Jsem moc rád, že se PMDP podílí na budování vánoční atmosféry v Plzni. Věřím, že vánoční tramvaj potěší cestující všech generací, zejména pak ty nejmladší. Jako trojnásobný táta vím, že děti se vyzdobenou tramvají vždy rádi svezou. Proto mohu všem Plzeňanům slíbit, že v této tradici budeme v Plzni pokračovat i v dalších letech,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Na výzdobě tramvaje se pracovalo téměř celý týden. Kromě vnějšího celoplošného polepu je tramvaj vyzdobena i vnitřním polepem stropu a sedaček. Aby tramvaj vynikala i ve večerních hodinách, bylo na každou stranu vozu umístěno 13 světelných dekorací.

V neděli 27. listopadu bude vánoční tramvaj jezdit již na tradiční trase U Synagogy – Náměstí Republiky – Anglické nábřeží – Hlavní nádraží – Mikulášské náměstí a zpět. Jízdy budou v tento den zdarma a odbavování bude ve všech zastávkách po trase. Odjezdy ze zastávky U Synagogy budou v časech 16:25; 16:55; 17:25; 17:55; 18:25; 18:55 a 19:25 hodin s tím, že poslední spoj bude z Mikulášského náměstí pokračovat do vozovny na Slovanech.

Na těchto speciálních okružních jízdách se cestující mohou těšit i na doprovodný program. „Díky spolupráci s Muzikálovým studiem Divadla J. K. Tyla budou nedělní jízdy zpestřeny i hudebním vystoupením. Přímo ve voze se totiž budou zpívat koledy a vyprávět vánoční příběhy,“ uvedl Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP, a doplnil: „Pro děti budeme mít připravené i drobné vánoční dárky.“

Od pondělka bude tramvaj nasazována na pravidelné linky. V pracovní dny na linku 1 a o víkendech na linky 2 a 4. Podrobné jízdní řády cestující naleznou na webových stránkách www.pmdp.cz. Vánoční tramvaj bude v ulicích Plzně k vidění minimálně do konce prosince.