I nákup potravin může být zážitek

Čas od času narazíme ve svém okolí na zajímavý podnik, který nemůžeme jen tak minout. Tentokrát nás čtenáři upozornili na nový tak trochu jiný obchod s potravinami, který byl před pár měsíci otevřen v Retail parku Štěrboholy. Přinášíme tak krátký rozhovor se spolumajitelkou Zdenkou Trávnickou, která nám tak přiblížila originální prodejní koncept.

V čem je mikroTRŽNICE jiná než jiné obchody s potravinami nebo zdravou výživou?

Zákazníky zveme na zážitkový koncept nakupování, a to díky tomu, že součástí obchodu je také vlastní bistro. Vybrat zboží si tak zákazníci mohou i s čerstvou kávou nebo sklenkou italského prosecca, které zde prodáváme.  Zároveň mladé rodiny oceňují vybavený dětský koutek, kde děti mohou mlsat a zabavit se, než rodiče nakoupí.

Jaký sortiment lze v mikroTRŽNICI nakoupit?

Vlastně jsme si mikroTRŽNICI otevřeli tak trochu i pro sebe a naše známé.,Sortiment je postaven na kvalitních potravinách a zboží denní potřeby, které jsme si oblíbili a zároveň je prostřednictvím naší partnerské firmy GRABMULLER a.s. na českém trhu zastupujeme. Jde o vyhlášené české výrobce, ale také pravidelně jezdíme do italské Florencie, kde na trhu vybíráme ty nejlepší sýry a salámy, které servírujeme našim zákazníkům. Základní sortiment tvoří potraviny, které denně nakupujete, jako čerstvý chléb, mléko, uzeniny nebo sýry, ale v té nejlepší možné kvalitě.

Zmínila jste bistro, které je součástí vašeho obchodu, co kromě kávy a prosecca servírujete?

Sestavili jsme stálé menu, které je postaveno na tom nejlepším, co zde prodáváme, ale zároveň to nemůžete nikde jinde v okolí ochutnat. Za tu poměrně krátkou dobu, co máme otevřeno, se nám zákazníci vrací především pro skvělý kváskový chléb od ARTIC Bakehouse dále na originální římskou Pinsu, dobrůtky v podobě uzenin a sýrů. Ten kdo má rád hummus si jistě přijde na své, protože mám na pultu až sedm druhů. Když si dáte náš hummus s gyrosem a pita chlebem, tak tomu zcela propadnete. Zakládáme si na autentické přípravě přímo před zákazníky, kteří vidí, s kterými potravinami pracujeme, a tak je inspirujeme i k dalším nákupům.

Vaše otevírací doba je uvedena každý den od 8 hodiny ranní až do 20 hodiny večerní, ale my se tu potkáváme až po 21 hodině a nejsme tu sami?

Ano, oficiální doba platí, jak uvádíte. Někdy si ale rádi posedíme s našimi zákazníky, kteří se tu zdrží, a to buď u sklenky vína, nebo prkénka se sýry, uzeninami i dalších dobrot. Většinou jde zákazníky z blízkého sídliště, a tak se tu zároveň tvoří zajímavá komunita. Právě ti přichází s inspirací na produkty, které pak často zařazujeme do naší nabídky.

Děkujeme za rozhovor.