Už v lednu začne ulice Příbrami brázdit Taxík Maxík. Požehnání už proběhlo!

V pátek 16. prosince na svatohorském nádvoří proběhlo Maxíkovo požehnání. Foto: Město Příbram

PŘÍBRAM – Město díky projektu Konta Bariéry a lékárenské sítě Dr. Max získalo vůz. Od nového roku se s ním svezou místní senioři a hendikepovaní. Službu Taxík Maxík bude provozovat Charita Příbram.

Taxík Maxík se provozuje v několika českých městech a v lednu se rozjede také v Příbrami. Poslouží seniorům nad 65 let a držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, případně doprovázející osobě při cestách k lékaři, do zdravotnických zařízení, při potřebě zařízení si osobních potřeb a třeba i za volnočasovými aktivitami.

Za jakou cenu?

„Tento vůz jsme předali do užívání Charitě Příbram, která bude provozovatelem. Cena jízdného bude 70 Kč do vzdálenosti 10 km a následně 10 Kč za km a osobu. Doprovázející osoba zaplatí 35 Kč za jízdu,“ uvedl starosta Jan Konvalinka. Prozatím bude dle dohody s Charitou taxi k dispozici ve všední dny v čase od 7.30 do 14.30 hodin. Provoz samotný pak ukáže, jestli bude třeba, aby došlo k nějakým změnám.

Objednání

Příjem objednávek bude na telefonním čísle 605 170 120 uvedeném přímo na automobilu. Minimálně 24 hodin předem. S ohledem na předpokládaný zájem a zkušenosti z ostatních měst, spíš ještě s větším předstihem.

 

 O přesném datu rozjezdu ještě radnice spolu s Charitou Příbram informuje.

Taxík Maxík v plné kráse. Foto: Město Příbram