Kolín rozmístí po městě další kamery, které rozliší i poznávací značky aut!

Ilustrační foto: unsplash

KOLÍN – Město letos čeká rozšíření kamerového systému na pěti místech. Kamery přibydou například na Karlově náměstí, v Zámecké ulici a ve Smetanově ulici u divadla.

Nové kamery, které rozliší i poznávací značky aut vyjdou zhruba na 500 tisíc korun. Většinu podle starosty města Michaela Kašpara pokryjí dotace z ministerstva vnitra a ze Středočeského kraje.

Kameru chce město umístit i na terasy za městským společenským domem a na výjezdu z města do Havlíčkovy ulice. Do budoucna se plánují kamery i na dalších výpadovkách z města.
„Už jsme začali na Polepské a teď bychom chtěli postupně pokračovat na těch hlavních šesti nebo sedmi silnicích,“ doplnil starosta. Mělo by jít například o ulice Pražská, Veltrubská nebo Ovčárecká.

Kamerový systém v Kolíně budovaný od roku 1997 má aktuálně 53 kamerových bodů. Část z nich nechalo město v posledních letech vyměnit za modernější s lepším rozlišením. V loňském roce přibyly nové kamery v Pražské ulici v části od pekařství Hankovec k náměstí. Tam mimojiné hlídají, zda parkující auta nepřekračují časově omezené dvacetiminutové stání zdarma. Případný přestupek se dostane k městské policii.