Tragédie na kolejích. O víkendu usmrtil vlak muže a ženu. Dalšího člověka hned v pondělí!

Ilustrační foto

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Může za tím být neopatrnost. Alkohol v krvi. Drtivý počet usmrcených osob v kolejišti jsou ale sebevrazi. Podle údajů Správy železniční dopravní cesty se zabije skokem pod vlak 20 procent sebevrahů. Jak to bylo s lidmi, kteří právě tragicky ukončili život pod jedoucím vlakem, vyšetřuje policie.

U trati z centra Kladna směrem na Vrapice se nalezla osmačtyřicetiletá mrtvá žena. Nedaleko Čelákovic směrem na Zeleneč zase usmrtil v sobotu večer vlak třicetiletého muže. Náhradní dopravu zajistily náhradní autobusy. Co střetu předcházelo, je předmětem vyšetřování.

Dalšího člověka srazil vlak v pondělí večer. Tragédie se stala před půl osmou večer v úseku mezi Libní a Běchovicemi. Podle prvotních informací muž vstoupil před jedoucí vlak a na místě zemřel. Zásah záchranných složek a vyšetřování události přerušilo provoz na frekventované trati Praha – Kolín. Vlaky mezi Kolínem a Masarykovým nádražím v Praze dvě a půl hodiny stály. Některé osobní vlaky vůbec nevyjely, dálkové a mezinárodní spoje jezdily odklonem. Spoje nabíraly zpoždění. Ve 21:56 hodin byl provoz obnoven bez omezení.