Dva řidiči se zákazem řízení se vystřídali za volantem jednoho vozu. Jeden navíc pod vlivem drog!

Ilustrační foto: archiv PČR

KLADNO – Během uplynulého víkendu zastavila hlídka kladenských strážníků dvakrát stejnou škodovku. Pokaždé seděl za volantem jiný muž. Společným jmenovatelem jim byl zákaz řízení motorových vozidel.

V sobotu dopoledne zastavila hlídka strážníků řidiče, který nedal znamení o změně směru jízdy. Když ho strážníci požádali o doklady potřebné k řízení motorového vozidla, předložil pouze svůj občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Nebylo divu. Jak strážníci zjistili, muž má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Přivolali proto policisty a předali řidiče k dalšímu šetření.

Druhý muž byl zastaven v pondělí krátce po půlnoci. Řídil totéž vozidlo jako řidič ze sobotního dopoledne. Hlídce opět předložil pouze občanský průkaz a doklad o registraci vozidla. Jako spolujezdec se strážníkům ukázal muž, kterého předali policii za porušení zákazu řízení v sobotu.

Strážníci vyzvali půlnočního řidiče k testu na přítomnost omamných látek. Ten ukázal přítomnost amfetaminu a metamfetaminu. Přivolání policisté ho označili jako podezřelého ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a trestného činu řízení pod vlivem návykových látek.

Test strážníkům vyšel jasně. Foto: MP Kladno