Rekonstrukce příbramského aquaparku se odkládá. Proč a co dál?

Foto: Město Příbram

Osud příbramského aquaparku se opět zkomplikoval. Výběrové řízení na rekonstrukci skončilo neúspěchem, jelikož jediná nabídka byla příliš vysoká. Co to znamená pro obyvatele města? Jaké budou další kroky radnice?

Výběrové řízení na rekonstrukci aquaparku získalo jedinou nabídku, která výrazně překročila limitní částku uvedenou v zadávacích podmínkách.

Zastupitelstvo města stanovilo limitní částku na 350 milionů Kč bez DPH. Nabídka přihlášené společnosti Metrostav však překročila tuto hranici o 55 milionů Kč. Rada města rozhodla, že takovou nabídku nemůže přijmout.

„Překvapuje mě, že společnost Metrostav podala nabídku, i když si musela být vědoma toho, že nesplňuje zadávací podmínky,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Místo okamžitého vyhlášení nového řízení město ale nejprve prověří důvody, proč se přihlásil pouze jeden uchazeč, proč nebyl větší zájem. Jestli je stropová hodnota skutečně tak nízká. Tyto informace pomohou při dalším kolu výběru dodavatele.

Vedení města má záložní plán na provoz bazénu po dobu přípravy dalšího kola zakázky. „Začneme s opravami klíčových částí, aby provoz mohl být zachován do doby, než se najde definitivní řešení a bude zahájena celková rekonstrukce.,“ uvedl Jan Konvalinka.