Velké kralupské investice přinesou letos obyvatelům i dočasné nepohodlí

Pohled na budoucí kulturní centrum z ulice Žižkova. Vizualizace: Město Kralupy

MĚLNÍK – Kralupská radnice na letošek a napřesrok naplánovala velké investice, které by měly zlepšit život jejich obyvatel.

Půl miliardy na nové kulturní centrum

Vůbec největší akcí po roce 1989 je přestavba bývalého pivovaru na Palackého náměstí na kulturní centrum za celkem půl miliardy korun. Město na ni získalo dotací 200 milionů z Národního plánu obnovy. Samotné práce mají podle tiskového úřadu města začít v dubnu.

Objekt bývalé pivovarské sladovny se po přestavbě promění v nové kulturní centrum. Bude zde domov dětí a mládeže, rovněž knihovna, muzeum a základní umělecká škola. Součástí centra budou i komerční prostory jako kavárna, restaurace a minipivovar.

Rekonstrukce Husovy a Jungmannovy ulice

Ještě letos zahájí Kralupy také rekonstrukci Husovy a Jungmannovy ulice v centru města. Každá ulice se bude přestavovat zvlášť, aby to mělo co nejmenší dopady na život obyvatel. Letos se má začít v Husově ulici. Odhad nákladů je ve výši 35 milionů korun, 20 milionů chce město získat z Integrovaného regionálního operačního programu.
Ze svých prostředků se město chystá opravovat ulice Čechova, Vrchlického a Wolkerova za desítky milionů.

Dočasné nepohodlí

Proměna centra města k lepšímu si vyžádá dočasné omezení. Už na začátku rekonstrukce pivovaru se počítá s připojením horkovodu přes Žižkovu ulici. V dalších ulicích se očekávají omezení zejména v letošním druhém pololetí.

Kralupy kromě toho letos plánují obnovu veřejného osvětlení, rekonstrukci učeben ve školách a další akce.