Přestavba mimoúrovňové křižovatky na D7 u Kněževse začne už o víkendu dopravním omezením!

Ilustrační foto: ŘSD

RAKOVNÍK – V pondělí 20. 3. dopoledne se zahájí přestavba mimoúrovňové křižovatky D7 Kněževes. Instalace dopravních omezení, kdy dojde ke snižování počtu jízdních pruhů, bude probíhat už tuto sobotu a neděli.

Cílem stavby je úprava MÚK do parametrů požadovaných pro dálnici. Dojde k doplnění odbočovacích a připojovacích pruhů, což výrazně zvýší bezpečnost i plynulost provozu.

Dálniční most se rozšíří, aby vyhovoval budoucímu šestipruhovému uspořádání okolního úseku D7. Rozšířením na 3+3 jízdní pruhy projdou v následujících letech i další dálniční úseky u Prahy, konkrétně se jedná o dálnice D5, D8, D10 a D11.

V rámci výběrového řízení zvítězila firma, která nabídla nejvýhodnější cenu, ale i nejkratší dobu stavby. Místo předpokládaných dvou stavebních sezón podal vítěz soutěže nabídku, v rámci které dojde ke zprovoznění křižovatky již na konci letošního roku.

Akce je součástí plánované kultivace dálnice D7 u Prahy, která jako bývalá rychlostní silnice na mnoha místech postrádá dálniční parametry. Po dokončení křižovatky Kněževes má přijít na řadu modernizace křižovatky u letiště.