Uklízejte exkrementy po svých psech. Když už ne z ohleduplnosti, tak na Kladně ušetříte!

Ilustrační foto: MP Kladno

KLADNO – Město se snaží vytvořit přátelské prostředí pro lidi i zvířata. Nedávno strážníci vyřešili problém s otrávenými nástrahami. Každodenně ale také přijímají několik stížností na volně pobíhající a nevychované psy.  Také na exkrementy, které po nich zůstávají na každé travnaté ploše a chodníku.

Hlídky městské policie proto zvýšily kontrolu po celém městě a každodenně udělí nezodpovědným pejskařům několik pokut, jak za nezajištěného psa, tak především za neuklizení exkrementů. V případě znečištění veřejného prostranství hrozí pokuta v příkazním řízení až deset tisíc korun.

Majitelé psů by si také měli uvědomit, že ne všichni lidé mají rádi psy nebo se jich bojí. Proto by měli respektovat jejich soukromí a prostor. Na chodníku nebo ve veřejné dopravě psa udržovat na krátkém vodítku a nenechat ho skákat na lidi nebo jim olizovat ruce. Nenechávejte také psy samotné, neuvázané a bez náhubku u vchodu do prodejny či restaurace. Nevíte, co se může stát.

Odpovědní majitelé čtyřnohých miláčků dobře vědí, že stanovená pravidla jsou nezbytná pro společné soužití lidí i zvířat.

Podle vyhlášky magistrátu města musí mít všichni své psy řádně na vodítku. Tam, kde je možný volný pohyb psů, musí mít zvíře  náhubek a zároveň být pod neustálým dohledem doprovázející osoby. Psi u obchodů musí být na vodítku, připevněném k pevnému bodu a opatřeni náhubkem. Další povinností je po svém psu řádně uklidit!