Středočeské Velikonoce bez nehod a pokut? Známe stanoviště dopravních hlídek!

Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Stejně jako v minulých letech mohou řidiči o velikonočních svátcích očekávat dopravní policisty a hlídky bohatě rozesety jak v ulicích, tak i na silnicích po celém kraji.

Od čtvrtka do pondělí

Již dnes se zahájila dopravně bezpečnostní akce s názvem Velikonoce, která bude probíhat až do pondělí. Policisté se nejvíce zaměří na místa s vysokým dopravním zatížením, do turisticky oblastí a rizikových míst, kde pravidelně dochází k porušování pravidel silničního provozu a nehodám.

Zaměření kontrol

Kontrolovat se bude dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Hlídky nezapomenou ani na kontrolu dokladů a technický stav vozidel. Také zda se řidiči během jízdy plně věnují řízení, nebo nejsou pod vlivem alkoholu nebo návykových látek.
S ohledem na teplejší počasí, vyrazí na silnice jistě také motorkáři, ani ti nezůstanou stranou zájmu.

Velikonoce jsou z pohledu bezpečnosti na silnicích jedním z nejrizikovějších období. Lidé často cestují na větší vzdálenosti, a to i sváteční řidiči. Dbejte proto na zvýšenou opatrnost, předvídavost. Posilme vzájemnou ohleduplnost a toleranci.

V rámci bezpečnostní akce policie vytipovala ve Středočeském kraji několik stanovišť, kde bude na Velikonoční pondělí 10. dubna 2023 probíhat kontrola.

Stanoviště – Velikonoční pondělí

08:30 – 9:00 dálnice D8 – 9. km směr Ústí nad Labem
10:30 – 11:30 dálnice D8 – 18. km směr Praha
10:30 – 11:30 Stochov, náměstí U Dubu
13:00 – 14:00 Tuchlovice, ul. Karlovarská
14:30 – 15:00 dálnice D8 – 29. km směr Praha